Про компанію

 

Державне підприємство «Науково-виробничий комплекс газотурбобудування «Зоря»-«Машпроект» – український розробник і виробник газових турбін морського і загальнопромислового застосування. До складу комплексу входять Центр науково-дослідних і дослідно-конструкторських робіт «Машпроект» і серійне виробництво «Зоря».

Підприємство входить до складу ДК “Укроборонпром”

Продукція

З середини 1950-х років компанія розробляє і випускає газотурбінні силові установки для водотоннажних кораблів, а згодом – і для кораблів на повітряній подушці та підводних крилах. На підприємстві розроблено і налагоджено серійний випуск унікальних у світовій практиці реверсивних газотурбінних двигунів, що дозволяють кораблю миттєво змінювати напрямок руху.

З кінця 1960-х років підприємство поставляє газотурбінні двигуни для електростанцій, а з 2010 року – повнокомплектні енергоблоки.

У 1970-х роках було освоєно випуск газотурбінних двигунів для газотранспортної галузі.

За 60 років на підприємстві розроблено ряд газотурбінних двигунів потужністю від 100кВт до 110МВт.

В даний час серійно випускаються газотурбінні двигуни потужністю від 3 до 25МВт. Кожен з двигунів має кілька модифікацій для різного застосування. Конструкція та параметри двигунів постійно вдосконалюються. Двигуни здатні працювати на різних сортах рідких і газоподібних палив.

Розроблено і освоєно редуктори для всіх типів водотоннажних кораблів, редуктори і мультиплікатори для приводів електрогенераторів, компресорів та насосів. Редуктори мають варійоване передавальне відношення, перемикання потоків потужності.

ЦНДДКР «Машпроект»

Центр науково-дослідних і дослідно-конструкторських робіт «Машпроект» складається з трьох основних підрозділів: конструкторське відділення, науково-дослідне відділення і дослідне виробництво.

Нові проекти, розроблені в конструкторському відділенні «Машпроект», проходять попередні випробування на спеціальних стендах науково-дослідного відділення. Потім в дослідному виробництві виготовляються пілотні зразки.

На випробувальній станції проводяться всі види випробувань дослідних і серійних виробів при повному навантаженні на рідкому паливі та природному газі.

За роки роботи в компанії сформувалася сильна наукова школа. Команда розробників «Машпроект» визнана однією з кращих в світовому газотурбобудуванні.

Серійне виробництво «Зоря»

Серійне виробництво «Зоря» має всі необхідні виробничі підрозділи, лабораторії, обладнання та технології для виготовлення продукції. Крім механічних цехів підприємство має високоточне ливарне виробництво, обладнання для кування і штампування, електронно-променевого зварювання і лазерного різання.

У заводських лабораторіях здійснюється необхідний контроль якості матеріалів і виготовлених деталей, вузлів і агрегатів.

Власна інструментальна база забезпечує виробництво інструментом, штампами та ливарними формами.

Персонал підприємства вирізняється високим ступенем професійної майстерності, що дозволяє вирішувати, в тому числі і нестандартні виробничі завдання.

Top