Нову конструкторську розробку впроваджено в промислову експлуатацію

 

Авторську розробку конструкторського відділу систем автоматичного управління ДП НВКГ «Зоря»-«Машпроект» впроваджено в дослідно-промислову експлуатацію на КС Гребенківська.

Фахівці відділу Сергій Терлецький, Костянтин Цой і Дмитро Ісаков підійшли до розробки Системи віддаленого моніторингу, маючи напрацьований підприємством досвід з 2002 року. Вже тоді були спроби розробки системи технічної діагностики, що дозволяє оцінювати стан експлуатованого двигуна. Від Андрія Корягіна, людини, який пропрацював у відділі маркетингу досить довго (він займався введенням в експлуатацію агрегатів і їх технічним супроводом) була отримана цільова інформація, яка дозволила орієнтуватися на проблеми замовників.

Активна робота розпочалася в квітні 2018 року: було прийнято рішення про впровадження системи в дослідно-промислову експлуатацію на об’єкти АТ «Укртрансгаз». Пілотний проект реалізували на трьох газоперекачувальних агрегатах компресорної станції Гребенківська.

Установка подібного обладнання трохи підвищує вартість кінцевого продукту. Але якщо порівняти, скільки витрачається коштів на доставку вийшовшого з ладу двигуна, має сенс задуматися про те, що дешевше було б завдяки новим технологіям попередити поломку, ніж займатися їх ремонтом.

Система віддаленого моніторингу дозволяє підприємству дистанційно спостерігати за роботою двигунів в Україні і за кордоном. Це дасть можливість оперативно запобігати аваріям. Повний життєвий цикл двигуна, усі його показники відображаються в програмі контролю, яка, в свою чергу, оперативно передає всі дані в центр швидкого реагування.

Сама по собі ідея не нова: всі виробники газових турбін останнім часом впроваджують подібні програми. Після закінчення тестування 28 лютого 2019 роки програму можна буде встановлювати на всі машини виробництва ДП “Зоря” – “Машпроект”.

Top